Feedback
Statistici
  • 13.699 comunicate
  • 899 evenimente publicate
  • 3.874 abonati
  • 17.280.366 alerte trimise
mediaalert

Pregătiri pentru Eurovision 2011

Bucuresti, 13 Octombrie 2010

Au mai rămas aproximativ trei săptămâni până pe 5 noiembrie, ultima zi pentru înscrierea la preselecţia Eurovison 2011. Aşa cum s-a anunţat, în noaptea de Revelion, românii vor alege în direct, la TVR 1, piesa care ne va reprezenta la concursul Eurovision.

Şi alte ţări, cum ar fi Islanda, Albania, Elveţia, Cipru, au demerat înscrierile pentru selecţiile lor naţionale, în timp ce Germania, ţara gazdă a concursului în 2011, a ales să fie reprezentată, din nou, de Lena - artista care a câştigat concursul Eurovision în acest an.

Pregătirile organizatorice pentru competiţia din mai 2011 intră şi ele într-o nouă etapă. Ieri, televiziunea publică germană NDR împreună cu EBU au anunţat numele oraşului care va găzdui concursul Eurovision 2011. Este vorba de Dusseldorf - care a câştiga competiţia în faţa altor trei oraşe candidate: Berlin, Hamburg şi Hanovra. Decizia a fost luată după mai multe luni de evaluare a posibilităţilor optime oferite de cele patru oraşe pentru a găzdui concursul Eurovision 2011.







Persoană de contact:

Mariana Rusen, PR TVR

Email: mariana.rusen@tvr.ro

Nume: Serviciul Comunicare, PR si Evenimente
Companie: TVR
E-mail: comunicare@tvr.ro
Website: www.tvr.ro

Comentarii la "Pregătiri pentru Eurovision 2011"

  1. Hy! spune iulian la 16.10.2010 (18:55)
    Imi puteti spune si mie cum fac sa rezerv 2 locuri pentru noaptea de revelion la EUROVISION 2011?:) astept raspuns...Va multumesc!
  2. la TVR spune telefon la 17.10.2010 (09:37)
    cred ca cel mai bine ar fi sa suni la organizatori - adica la TVR

Adauga un comentariu

ecomunicate.ro nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
cod
Greu de citit? Regenerare cod
Duelul brandurilor
De unde iti cumperi mobila?
Voteaza
Evenimente
  • 01.06.2012 10:00
    Pe locuri, fiti gata........KINDERLAND la Galeria Real Cluj-Napoca! Anul acesta, Clujul va fi gazda celui mai vesel targ pentru copii si intreaga familie: KINDERLAND, o sarbatoare a celor mici. Evenimentul se adreseaza copiilor, viitoarelor mamici, parintilor si, de ce nu, chiar si bunicilor dornici sa-si surprinda in mod placut nepoteii. Vino deci in perioada 1-4 iunie 2012 la Galeria Real Cluj-Napoca si vei avea ocazia sa vezi cel mai mare targ de cadouri destinat zilei internationale a copilului. Informatii suplimentare: office@amg-tech.ro sau 0744 639441
  • 05.06.2012 16:00
    Versus Project Brasov – furnizor autorizat de formare profesionala, va invita sa accesati pachetul special de formare compus din doua cursuri autorizate CNFPA: Formator si Manager Proiect! Prin aceasta oferta speciala, Versus Project se adreseaza personalului angajat din institutii publice, care beneficiaza de un minim de experienta in aceste domenii si de aceea propune un program de curs intensiv, bazat pe experienta cursantilor.
  • 18.06.2012
    Programul de training al anului 2010 in Romania Un model contemporan de comunicare creat de Dr Taibi Kahler,?introdus in Romania de John Parr, MSc, si predat de Dragos Bucurenci Process Communication® este o teorie a personalitatii si un model contemporan de comunicare care te invata cum sa te faci ascultat si placut, nu doar auzit de ceilalti.
  • Toate evenimentele