- Toate categoriile
- Administratie publica (320)
- Afaceri, Comert (2220)
- Agricultura (74)
- Arta, Cultura, Religie (1048)
- Auto, Moto, Velo (381)
- Banci, Finante, Asigurari (464)
- Constructii, Arhitectura, Design (429)
- Divertisment (972)
- Educatie (1693)
- Industrie (126)
- IT&C (1814)
- Legislatie, Juridic (95)
- Media (629)
- Monden, Lifestyle (974)
- ONG (673)
- Politica (79)
- Publicitate, Marketing, PR (727)
- Sanatate (642)
- Social (475)
- Sport (248)
- Tehnologie, Cercetare, Stiinta (184)
- Turism, Transporturi (312)
- Targuri, Expozitii (343)
- 13.705 comunicate
- 900 evenimente publicate
- 3.874 abonati
- 17.280.366 alerte trimise
Cel mai socant dosar de crima organizata din Romania dezvaluit la TVR 2
Acesta va fi unul dintre subiectele ediţiei de mâine a emisiunii Operaţiuni speciale Ediţia de miercuri, 15 decembrie, de la ora 20.30, îi va introduce pe telespectatori în lumea terifiantă a criminalităţii organizate unde violenţa, crima, traficul de droguri şi sclavia umană sunt un mod de viaţă
Gazda emisiunii, Iulia Tîlvescu, îl va avea ca invitat pe comandantul unei structuri aflate în prima linie a ofensivei împotriva fărădelegii şi căruia, din motive lesne de înţeles, nu îi va fi dezvăluită identitatea.
Acesta va oferi publicului larg detalii din culisele celui mai şocant dosar de criminalitate organizată din România ultimilor 20 de ani. Pentru un profit de milioane de euro au fost înregistrate crime absolut inimaginabile, demne de cele mai „tari“ filme de la Hollywood: crime în serie, oameni îngropaţi de vii, torturati şi siliţi să ingereze amestecuri letale de alcool şi diazepam.
Ancheta a descoperit că mai mulţi oameni au fost „şterşi” de pe faţa pământului de către un grup infracţional patronat de un personaj notoriu în lumea mondenă a capitalei.
Cine este acesta şi care sunt faţetele neştiute ale unui caz care a zguduit România, puteţi afla miercuri seară de la Operaţiuni Speciale. Tot în această ediţie telespectatorii vor afla modul în care românii au reuşit să reintroducă sclavia în Marea Britanie, la 200 de ani după abolitrea acestui flagel, precum şi cele mai recente operaţiuni antidrog.
Operaţiuni speciale, emisiunea unicat despre cei care luptă împotriva infracţionalităţii, a revenit la TVR 2, din 3 noiembrie, cu un nou sezon. În fiecare săptămână, la Operaţiuni speciale îi puteţi vedea şi cunoaşte pe cei care nu se arată niciodată: agenţi sub acoperire, coordonatori ai acţiunilor antimafia, investigatorii fraudelor, strategii operaţiunilor forţelor speciale terestre şi aeriene, ai serviciilor de informaţii, contrainformaţii şi anticorupţie. La Operaţiuni speciale gazda emisiunii, Iulia Tîlvescu, îi are ca invitaţi chiar pe protagoniştii acţiunilor prezentate. Împreună, ei dezvăluie pentru telespectatori lumea serviciilor secrete şi tenebrele lumii interlope, unde traficul de droguri, arme, sclavia umană, crima sunt un mod de viaţă.
Persoană de contact:
Mariana Rusen, PR TVR
Email: mariana.rusen@tvr.ro
Nume: Serviciul Comunicare, PR
si Evenimente
Companie: TVR
E-mail: comunicare@tvr.ro
Website: www.tvr.ro
-
01.06.2012 10:00Pe locuri, fiti gata........KINDERLAND la Galeria Real Cluj-Napoca! Anul acesta, Clujul va fi gazda celui mai vesel targ pentru copii si intreaga familie: KINDERLAND, o sarbatoare a celor mici. Evenimentul se adreseaza copiilor, viitoarelor mamici, parintilor si, de ce nu, chiar si bunicilor dornici sa-si surprinda in mod placut nepoteii. Vino deci in perioada 1-4 iunie 2012 la Galeria Real Cluj-Napoca si vei avea ocazia sa vezi cel mai mare targ de cadouri destinat zilei internationale a copilului. Informatii suplimentare: office@amg-tech.ro sau 0744 639441
-
01.06.2012 10:00Pe locuri, fiti gata........KINDERLAND la Galeria Real Cluj-Napoca!
-
05.06.2012 16:00Versus Project Brasov – furnizor autorizat de formare profesionala, va invita sa accesati pachetul special de formare compus din doua cursuri autorizate CNFPA: Formator si Manager Proiect! Prin aceasta oferta speciala, Versus Project se adreseaza personalului angajat din institutii publice, care beneficiaza de un minim de experienta in aceste domenii si de aceea propune un program de curs intensiv, bazat pe experienta cursantilor.
-
18.06.2012Programul de training al anului 2010 in Romania Un model contemporan de comunicare creat de Dr Taibi Kahler,?introdus in Romania de John Parr, MSc, si predat de Dragos Bucurenci Process Communication® este o teorie a personalitatii si un model contemporan de comunicare care te invata cum sa te faci ascultat si placut, nu doar auzit de ceilalti.
- Toate evenimentele






