- Toate categoriile
- Administratie publica (320)
- Afaceri, Comert (2222)
- Agricultura (74)
- Arta, Cultura, Religie (1048)
- Auto, Moto, Velo (382)
- Banci, Finante, Asigurari (464)
- Constructii, Arhitectura, Design (429)
- Divertisment (974)
- Educatie (1698)
- Industrie (128)
- IT&C (1815)
- Legislatie, Juridic (95)
- Media (630)
- Monden, Lifestyle (976)
- ONG (676)
- Politica (79)
- Publicitate, Marketing, PR (729)
- Sanatate (642)
- Social (475)
- Sport (248)
- Tehnologie, Cercetare, Stiinta (184)
- Turism, Transporturi (312)
- Targuri, Expozitii (344)
- 13.720 comunicate
- 902 evenimente publicate
- 3.878 abonati
- 17.280.366 alerte trimise
A început Winter Holiday, calea deschisă către vacanţa ta de iarnă!
Astăzi, în Centrul Internaţional de Conferinţe al Palatului Parlamentului, în faţa standului ANAT şi al Ministerului Dezvoltării Regionale şi Turismului, Doamna Ministru Elena Udrea şi Doamna Preşedinte ANAT Corina Martin au oficiat simbolicul gest al tăierii panglicii inaugurale a Târgului Internaţional de Turism “Winter Holiday”.
Astfel, timp de 4 zile, până duminica, 10 octombrie 2010, vizitatorii sunt aşteptaţi de peste 100 de expozanţi - agenţii de turism, hotelieri şi pensiuni agroturistice, societăţi de turism balnear, asociaţii regionale de promovare a turismului pentru un eveniment de succes, dedicat VACANŢELOR!
În timpul deschiderii Winter Holiday, ANAT a lansat Travel Industry Card, dedicat agenţiilor de turism, hotelurilor, restaurantelor etc. Posesorii acestui card - care va avea şi rol de legitimaţie şi va atesta apartenenţa la industria turistică din România - vor beneficia de multe reduceri. Astfel de carduri sunt deja tradiţionale în ţări dezvoltate precum SUA, Germania, Franţa etc.
Winter Holiday este un târg dedicat vacanţelor de iarnă şi programelor speciale lansate de ANAT în cadrul Campaniei «Vacanţă în ţara mea 2011», campanie care a înregistrat un mare succes în 2010, prin Oferte speciale precum «Înscrieri Timpurii», «Litoralul pentru toţi», «O săptămână la munte», «Decada Balneară», «Vacanţă la ţară», «Hai la băi!», «Zile gratuite de vacanţă».
La Târg vă aşteaptă oferte speciale, vacanţe la schi, vacanţe exotice, city break-uri, circuite, tururi culturale sau de aventură, oferte de weekend, programe de wellness & spa, broşuri şi cataloage incitante, vacanţe cu reduceri, Tombola cu premii atractive, prima ediţie a Festivalului Internaţional de Film Turistic Bucureşti (BITFF), expoziţie de fotografie, O ADEVĂRATĂ CĂLĂTORIE PRIN LUME!”
În cursul serii de 7 octombrie are loc şi “Gala ANAT - 20 de ani”, care celebrează două decenii de la înfiinţarea asociaţiei. Vor participa membri ANAT, personalităţi din turism, parteneri, jurnalişti etc.
Pentru informaţii actualizate zilnic privind programul, expozanţii, căile de acces, serviciile pentru vizitatori şi alte informaţii referitoare la eveniment vă invităm să vizitaţi pagina oficială a evenimentului: www.targuri-anat.ro
Contact detalii Presa :
Ioana Dobrescu
Secretar general şi purtător de cuvânt ANAT
Mobil: 0751.183.870 ; E-mail : ioana.dobrescu@anat.ro
Nume: Maria
Onea
Companie: Ralcom Exhibitions
E-mail: office@ralcom.ro
Website: www.ralcom.ro
-
01.06.2012 10:00Pe locuri, fiti gata........KINDERLAND la Galeria Real Cluj-Napoca! Anul acesta, Clujul va fi gazda celui mai vesel targ pentru copii si intreaga familie: KINDERLAND, o sarbatoare a celor mici. Evenimentul se adreseaza copiilor, viitoarelor mamici, parintilor si, de ce nu, chiar si bunicilor dornici sa-si surprinda in mod placut nepoteii. Vino deci in perioada 1-4 iunie 2012 la Galeria Real Cluj-Napoca si vei avea ocazia sa vezi cel mai mare targ de cadouri destinat zilei internationale a copilului. Informatii suplimentare: office@amg-tech.ro sau 0744 639441
-
01.06.2012 10:00Pe locuri, fiti gata........KINDERLAND la Galeria Real Cluj-Napoca!
-
05.06.2012 16:00Versus Project Brasov – furnizor autorizat de formare profesionala, va invita sa accesati pachetul special de formare compus din doua cursuri autorizate CNFPA: Formator si Manager Proiect! Prin aceasta oferta speciala, Versus Project se adreseaza personalului angajat din institutii publice, care beneficiaza de un minim de experienta in aceste domenii si de aceea propune un program de curs intensiv, bazat pe experienta cursantilor.
-
09.06.2012 12:00Vintage Pub este gazda celui mai stralucitor targ de fashion al verii! Vino pe 9 si 10 iunie la Vintage Bijoux si simte-te in centrul atentiei! Chiar daca nu esti o fashion victim si iti place doar sa iti testezi imaginatia cu tot felul de tinute care mai de care mai colorate, mai nonconformiste, aici este targul tau de socializare! Invita-ti prietenele, fii cool, fii asa cum vrei!
-
18.06.2012Programul de training al anului 2010 in Romania Un model contemporan de comunicare creat de Dr Taibi Kahler,?introdus in Romania de John Parr, MSc, si predat de Dragos Bucurenci Process Communication® este o teorie a personalitatii si un model contemporan de comunicare care te invata cum sa te faci ascultat si placut, nu doar auzit de ceilalti.
- Toate evenimentele






